  • CL21C101JECNNWC
CL21C101JECNNWC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C101JECNNWC
HK JDW NO:
703-CL21C101JECNNWC
Description:
CL 100pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21C101JECNNWC
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm