  • CL21C102JDFNNNE
CL21C102JDFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21C102JDFNNNE
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C102JDFNNNE
Package:
0805
Datasheet:
CL21C102JDFNNNE
Description:
1nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 2425
Step5Bar-code shipping tag
CL21C102JDFNNNE
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm