  • CL21C182GBFNNNE
CL21C182GBFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL21C182GBFNNNE
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C182GBFNNNE
Package:
0805
Datasheet:
CL21C182GBFNNNE
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 11295
Step5Bar-code shipping tag
CL21C182GBFNNNE
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm