  • CL21C471JCCNFNC
CL21C471JCCNFNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C471JCCNFNC
HK JDW NO:
703-CL21C471JCCNFNC
Datasheet:
CL21C471JCCNFNC
Description:
CL 470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21C471JCCNFNC
    Select All
  • Dielectric
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm
  • Thickness
    939.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm