  • CL21C472JBFNNWE
CL21C472JBFNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL21C472JBFNNWE
HK JDW NO:
703-CL21C472JBFNNWE
Datasheet:
CL21C472JBFNNWE
Description:
CL 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21C472JBFNNWE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4700pF
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm