  • CL21C681JCCNNNC
CL21C681JCCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C681JCCNNNC
HK JDW NO:
703-CL21C681JCCNNNC
Datasheet:
CL21C681JCCNNNC
Description:
CL 680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21C681JCCNNNC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm