  • CL21C6R8CBANNNC
CL21C6R8CBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C6R8CBANNNC
HK JDW NO:
703-CL21C6R8CBANNNC
Datasheet:
CL21C6R8CBANNNC
Description:
CL 6.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 410000
Step5Bar-code shipping tag
CL21C6R8CBANNNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm