  • CL21C8R2DBANNNC
CL21C8R2DBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C8R2DBANNNC
HK JDW NO:
703-CL21C8R2DBANNNC
Datasheet:
CL21C8R2DBANNNC
Description:
CL 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21C8R2DBANNNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm