  • CL21F104ZBCNNNC
CL21F104ZBCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21F104ZBCNNNC
HK JDW NO:
703-CL21F104ZBCNNNC
Datasheet:
CL21F104ZBCNNNC
Purchasing and Inquiry
CL21F104ZBCNNNC Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5V F.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
CL21F104ZBCNNNC Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL21F104ZBCNNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL21F104ZBCNNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL21F104ZBCNNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm