  • CL21F224ZBFNNNG
CL21F224ZBFNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21F224ZBFNNNG
HK JDW NO:
703-CL21F224ZBFNNNG
Datasheet:
CL21F224ZBFNNNG
Description:
CL 0.22μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21F224ZBFNNNG
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Discontinued
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Height
    1.25mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm