  • CL21Y224KCFSW6E
CL21Y224KCFSW6E
advertisement
Manufacturer No:
CL21Y224KCFSW6E
HK JDW NO:
703-CL21Y224KCFSW6E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL21Y224KCFSW6E
    Select All
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm