  • CL230WWIP
CL230WWIP
advertisement
Manufacturer No:
CL230WWIP
Manufacturer:
Dialight
HK JDW NO:
204-CL230WWIP
Package:
Datasheet:
CL230WWIP
Description:
LED Lighting Fixtures Warm White 2.4W 80lm 230mm Length, IP-67
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CL230WWIP
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to CL230WWIP.
    Select All
  • Housing Material
    Aluminium
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    229.87mm L
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    LED Engine
  • Color
    White
  • Power Rating
    2.4W
  • Configuration
    Linear Light Strip, Plug and Play
  • Current - Max
    350mA
  • Lens Type
    Tubular
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    80lm Typ
  • Luminous Flux
    80 lm
  • Height
    10mm