  • CL31A106KQCLNNC
CL31A106KQCLNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31A106KQCLNNC
HK JDW NO:
703-CL31A106KQCLNNC
Datasheet:
CL31A106KQCLNNC
Description:
CL 10μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C Low Profile Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31A106KQCLNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    CL
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low Profile
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X5R
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm