  • CL31A225KC9LNNC
CL31A225KC9LNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31A225KC9LNNC
HK JDW NO:
703-CL31A225KC9LNNC
Datasheet:
CL31A225KC9LNNC
Description:
CL 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Low Profile Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 374400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31A225KC9LNNC
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Profile
    2
  • Termination
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Height
    0.9mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm