  • CL31A226KOCLNNC
CL31A226KOCLNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31A226KOCLNNC
HK JDW NO:
703-CL31A226KOCLNNC
Datasheet:
CL31A226KOCLNNC
Purchasing and Inquiry
CL31A226KOCLNNC Overview
Ceramic capacitor is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm in size/dimension for this device.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.Ceramic capacitor runs on voltage of 16V - Rated DC.
CL31A226KOCLNNC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
CL31A226KOCLNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31A226KOCLNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL31A226KOCLNNC
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Profile
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    16V
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm