  • CL31A226KQHNNNE
CL31A226KQHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31A226KQHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31A226KQHNNNE
Datasheet:
CL31A226KQHNNNE
Purchasing and Inquiry
CL31A226KQHNNNE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.This device can operate on voltage - Rated DC of 6.3V.
CL31A226KQHNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V
CL31A226KQHNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31A226KQHNNNE applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL31A226KQHNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Voltage
    6.3V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm