  • CL31A226MQHNNNF
CL31A226MQHNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31A226MQHNNNF
HK JDW NO:
703-CL31A226MQHNNNF
Datasheet:
CL31A226MQHNNNF
Description:
CL 22μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31A226MQHNNNF
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm