  • CL31A475KACLNNC
CL31A475KACLNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31A475KACLNNC
HK JDW NO:
703-CL31A475KACLNNC
Datasheet:
CL31A475KACLNNC
Description:
CL 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Low Profile Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1560
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31A475KACLNNC
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Profile
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm