  • CL31A475KAHNFNE
CL31A475KAHNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31A475KAHNFNE
HK JDW NO:
703-CL31A475KAHNFNE
Datasheet:
CL31A475KAHNFNE
Description:
CL 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31A475KAHNFNE
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm