  • CL31A476MQHNNWE
CL31A476MQHNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL31A476MQHNNWE
HK JDW NO:
703-CL31A476MQHNNWE
Datasheet:
CL31A476MQHNNWE
Purchasing and Inquiry
CL31A476MQHNNWE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.
CL31A476MQHNNWE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X5R being the highest temperature coefficient
CL31A476MQHNNWE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL31A476MQHNNWE applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL31A476MQHNNWE
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm