  • CL31B105KBHSNNE
CL31B105KBHSNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B105KBHSNNE
HK JDW NO:
703-CL31B105KBHSNNE
Datasheet:
CL31B105KBHSNNE
Description:
CL 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 160292
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B105KBHSNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm