  • CL31B106KLHSFNE
CL31B106KLHSFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B106KLHSFNE
HK JDW NO:
703-CL31B106KLHSFNE
Datasheet:
Description:
CL 10μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 224000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B106KLHSFNE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm