  • CL31B106KPHNNWE
CL31B106KPHNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B106KPHNNWE
HK JDW NO:
703-CL31B106KPHNNWE
Datasheet:
Description:
CL 10μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B106KPHNNWE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    10μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm