  • CL31B154KCHNNNE
CL31B154KCHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B154KCHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31B154KCHNNNE
Datasheet:
CL31B154KCHNNNE
Description:
CL 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B154KCHNNNE
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    100V
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm