  • CL31B222KHFNFNE
CL31B222KHFNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B222KHFNFNE
HK JDW NO:
703-CL31B222KHFNFNE
Datasheet:
CL31B222KHFNFNE
Description:
CL 2200pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 108000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B222KHFNFNE
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Published
    2008
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    2200pF
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm