  • CL31B223KGHNNNE
CL31B223KGHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B223KGHNNNE
HK JDW NO:
703-CL31B223KGHNNNE
Datasheet:
CL31B223KGHNNNE
Description:
CL 0.022μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B223KGHNNNE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.4478mm