  • CL31B224JACNNNC
CL31B224JACNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31B224JACNNNC
HK JDW NO:
703-CL31B224JACNNNC
Datasheet:
CL31B224JACNNNC
Description:
CL 0.22μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B224JACNNNC
    Select All
  • Thickness
    990.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm