  • CL31B332KCCNNNC
CL31B332KCCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31B332KCCNNNC
HK JDW NO:
703-CL31B332KCCNNNC
Datasheet:
CL31B332KCCNNNC
Description:
CL 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B332KCCNNNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm