  • CL31B333KHHNFNE
CL31B333KHHNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B333KHHNFNE
HK JDW NO:
703-CL31B333KHHNFNE
Datasheet:
CL31B333KHHNFNE
Description:
CL 0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 500000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B333KHHNFNE
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm