  • CL31B472KGFNFNE
CL31B472KGFNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B472KGFNFNE
HK JDW NO:
703-CL31B472KGFNFNE
Datasheet:
CL31B472KGFNFNE
Description:
CL 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B472KGFNFNE
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm