  • CL31B473KCCNNWC
CL31B473KCCNNWC
advertisement
Manufacturer No:
CL31B473KCCNNWC
HK JDW NO:
703-CL31B473KCCNNWC
Datasheet:
CL31B473KCCNNWC
Description:
CL 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8627
Step5Bar-code shipping tag
CL31B473KCCNNWC
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    990.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm