  • CL31B474KCHWPNE
CL31B474KCHWPNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B474KCHWPNE
HK JDW NO:
703-CL31B474KCHWPNE
Datasheet:
Description:
CL 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Open Mode Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1656
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B474KCHWPNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Open Mode
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm