  • CL31B475KAHNFNE
CL31B475KAHNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B475KAHNFNE
HK JDW NO:
703-CL31B475KAHNFNE
Datasheet:
CL31B475KAHNFNE
Description:
CL 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 104250
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31B475KAHNFNE
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm