  • CL31B685KOHVPNE
CL31B685KOHVPNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31B685KOHVPNE
HK JDW NO:
703-CL31B685KOHVPNE
Datasheet:
CL31B685KOHVPNE
Description:
CL 6.8μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31B685KOHVPNE
  • Thickness
    1.8034mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm