  • CL31C101JHFNFNE
CL31C101JHFNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C101JHFNFNE
HK JDW NO:
703-CL31C101JHFNFNE
Datasheet:
CL31C101JHFNFNE
Description:
CL 100pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 2543
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31C101JHFNFNE
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%