  • CL31C181JBCNNNC
CL31C181JBCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C181JBCNNNC
HK JDW NO:
703-CL31C181JBCNNNC
Datasheet:
CL31C181JBCNNNC
Description:
CL 180pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 15196
Step5Bar-code shipping tag
CL31C181JBCNNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    1206 (3216 Metric)
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm