  • CL31C221JHFNNNE
CL31C221JHFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C221JHFNNNE
HK JDW NO:
703-CL31C221JHFNNNE
Datasheet:
CL31C221JHFNNNE
Description:
CL 220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C221JHFNNNE
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    630V