  • CL31C221JHFNNWE
CL31C221JHFNNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C221JHFNNWE
HK JDW NO:
703-CL31C221JHFNNWE
Datasheet:
CL31C221JHFNNWE
Description:
CL 220pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 6986
Step5Bar-code shipping tag
CL31C221JHFNNWE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm