  • CL31C221KGFNNNE
CL31C221KGFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C221KGFNNNE
HK JDW NO:
703-CL31C221KGFNNNE
Datasheet:
CL31C221KGFNNNE
Description:
CL 220pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C221KGFNNNE
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    1.6mm
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm