  • CL31C222JGHNNNE
CL31C222JGHNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C222JGHNNNE
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31C222JGHNNNE
Package:
1206
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 6054
Step5Bar-code shipping tag
CL31C222JGHNNNE
  • Package / Case
    1206
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C