  • CL31C270JHFNNNE
CL31C270JHFNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C270JHFNNNE
HK JDW NO:
703-CL31C270JHFNNNE
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CL31C270JHFNNNE
Description:
CL 27pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C270JHFNNNE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V