  • CL31C330JIFNNNF
CL31C330JIFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31C330JIFNNNF
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31C330JIFNNNF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
33pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 12050
Step5Bar-code shipping tag
CL31C330JIFNNNF
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.397mm