  • CL31C390JBCNNNC
CL31C390JBCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C390JBCNNNC
HK JDW NO:
703-CL31C390JBCNNNC
Datasheet:
CL31C390JBCNNNC
Description:
CL 39pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 173
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL31C390JBCNNNC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm