  • CL31C391JGFNFNE
CL31C391JGFNFNE
advertisement
Manufacturer No:
CL31C391JGFNFNE
HK JDW NO:
703-CL31C391JGFNFNE
Datasheet:
CL31C391JGFNFNE
Description:
CL 390pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C391JGFNFNE
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Discontinued
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    390pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm