  • CL31C471JHFNNNF
CL31C471JHFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31C471JHFNNNF
HK JDW NO:
703-CL31C471JHFNNNF
Datasheet:
CL31C471JHFNNNF
Description:
CL 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C471JHFNNNF
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    630V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.055 1.40mm
  • Thickness
    1.397mm