  • CL31C560JBCNNND
CL31C560JBCNNND
advertisement
Manufacturer No:
CL31C560JBCNNND
HK JDW NO:
703-CL31C560JBCNNND
Datasheet:
CL31C560JBCNNND
Description:
CL 56pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C560JBCNNND
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
    Yes
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm