  • CL31C5R6DBCNNNC
CL31C5R6DBCNNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C5R6DBCNNNC
HK JDW NO:
703-CL31C5R6DBCNNNC
Datasheet:
CL31C5R6DBCNNNC
Description:
CL 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL31C5R6DBCNNNC
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm