  • CL31C8R2DBCANNC
CL31C8R2DBCANNC
advertisement
Manufacturer No:
CL31C8R2DBCANNC
HK JDW NO:
703-CL31C8R2DBCANNC
Package:
1206
Datasheet:
Description:
8.2pF Ceramic Capacitor -/+30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
CL31C8R2DBCANNC
  • Package / Case
    1206
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -/+30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    Tape
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.0976%
  • Negative Tolerance
    6.0976%
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm