  • CL32A106KOCLNWE
CL32A106KOCLNWE
advertisement
Manufacturer No:
CL32A106KOCLNWE
HK JDW NO:
703-CL32A106KOCLNWE
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 10μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL32A106KOCLNWE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CL
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm