  • CL32A226MOJNNNE
CL32A226MOJNNNE
advertisement
Manufacturer No:
CL32A226MOJNNNE
HK JDW NO:
703-CL32A226MOJNNNE
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
CL32A226MOJNNNE Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 16V is required to operate this capacitor.
CL32A226MOJNNNE Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
CL32A226MOJNNNE Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL32A226MOJNNNE applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL32A226MOJNNNE
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    2.5mm
    Yes
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm